Pomocník systému OBERON
Platobná brána PayPal v Beds24

Ďalšie možnosti produktu > Súvisiace produkty > Hotel Channel Manager > Beds24.com > Platobná brána PayPal v Beds24

Manažér rezervačných kanálov Beds24 podporuje viacero platobných brán, ktoré umožňujú prijímať on-line platby za ubytovanie (prípadne posielať výzvy na úhradu). V tejto téme Pomocníka je uvedený základný postup, ako si nastaviť platobnú bránu PayPal na prijímanie on-line platieb.

Základné informácie

1. Nastavenia platobnej brány PayPal

Ak sa rozhodnete pre používanie platobnej brány PayPal, budete si potrebovať otvoriť účet v PayPal. Postupujte podľa nasledujúceho návodu:

 1. Na webovej stránke www.paypal.com kliknite vpravo hore na tlačidlo Založiť účet a pokračujte podľa návodu na stránke paypal.com.
 2. Overovanie PayPal:
  • e-mailové potvrdenie pri zakladaní účtu,
  • PayPal odošle na váš bankový účet testovaciu platbu (na overenie, že existuje bankový účet a karta). V náhľade na výpise z bankového účtu alebo v banke vám oznámia 4 miestny kód, ktorý následne vložíte do prostredia PayPal,
  • vloženie oskenovaného občianskeho preukazu, pasu, vodičského preukazu do prostredia PayPal (podľa toho, na čo vás vyzvú),
  • po vytvorení účtu pokračujete aktiváciou platobnej brány PayPalBeds24 podľa postupu nižšie.

2. Nastavenia v Beds24

 1. V ponuke Settings/Payments/Payment Gateways/PayPal zmeňte nastavenie Enable/Priority z Not Used na číslo.
  Poznámka: Ak budete používať viac ako jednu platobnú bránu (napr. PayPal a zároveň Paymill), číslo určí poradie, v ktorom sa na stránke rezervácie zobrazí možnosť platby prostredníctvom danej platobnej brány. Ak budete používať len jednu platobnú bránu, je možné na aktiváciu použiť ľubovoľné číslo.
 2. Zadajte e-mailovú adresu svojho PayPal účtu, na ktorý budete dostávať finančné prostriedky. Ak máte v Paypal účte zadaných viac e-mailových adries, uistite sa, že používate hlavnú adresu.
Obrázok č. 1: Nastavenie platobnej brány PayPalBeds24
 

3. Nastavenia v PayPal účte

 1. V nastaveniach PayPal účtu vyplňte notifikačnú URL adresu v tvare https://www.beds24.com/api/paypal/paypal.php (v sekcii Instant Payment Notification (IPN)) a povoľte IPN správy (zvoľte možnosť Receive IPN messages (Enabled)).
Ak sa rezervačná stránka používa v rámci Iframe alebo vo WordPresse, kvôli bezpečnostným nastaveniam v prehliadačoch nemôže presmerovať používateľa na PayPal. V tom prípade je potrebné povoliť otvorenie stránky paypal.com v novom okne. Zároveň je potrebné v ponuke Settings/Booking Engine/Property Booking Page/Behaviour nastaviť položku Open in New Window na On Secure Payment.

 Zálohy na rezervácie

Podrobnejšie informácie k téme získate v kontextovom pomocníkovi (symbol ? pri jednotlivých položkách v príslušných formulároch a tlačidlo Help ? vpravo hore) a v dokumentácii manažéra rezervačných kanálov Beds24.
Príbuzné témy