Dotykové monitory a tablety

I keď je OBERON primárne určený pre štandardný stolný počítač či notebook s minimálnym rozlíšením 1024x768 obrazových bodov, umožňuje používanie aj v systémoch s dotykovým displejom (i s menším rozlíšením). Modul Pokladnica OBERON je v režime Fast Food  pre dotykový displej prispôsobený plnohodnotne, napr. tovary sú zobrazené ako obrázok, rozmiestnenie stolov v reštaurácii je v grafickej podobe a podobne.

Všetky ostatné moduly je možné taktiež používať v režime s dotykovým displejom, nasledovne sú vymenované základné rozdiely v porovnaní so štandardným režimom:

  • OBERON obsahuje vlastnú dotykovú klávesnicu, ktorá sa automaticky zobrazí pri políčku do ktorého je potrebné zadať hodnotu. Automaticky sa mení podľa typu poľa - pre číslené hodnoty číselná, pre textové štandardná klávesnica.
  • Tlačidlá na formulároch a zoznamoch sú zväčšené.
  • V zoznamoch v ktorých sú zobrazené údaje je zväčšená výška riadkov (aby bolo možné vybrať riadok palcom).
  • Dvojité stlačenie myši je nahradené tzv. dlhým klikom (dlhším stlačením displeja).

OBERON je určený pre systémy s operačným systémom Microsoft Windows, napriek tomu je s ním možné pracovať aj na iných operačných systémoch používaných v tabletoch či v mobilných telefónoch. Vtedy je možné využiť technológiu RDP (remote desktop / vzdialená plocha) a to tak, že v skutočnosti beží OBERON na niektorom počítači so systémom Windows, napr. priamo vo firme a dané zariadenie sa k nemu pripája (napr. pre operačný systém Android je možné použiť program 2X Client).

Formulár nastavení dotykového displeja

nastavenia-moznosti-dotykovych-displejov