UPOZORNENIE: Dňa 21. 6. 2024 (piatok) bude pre prerušenie dodávky elektriny tel. centrum podpory celodenne nedostupné. Viac informácií získate kliknutím na tento oznam.   

Nová verzia OBERON-u December/2021

Dňa 15.12.2021 bola vydaná nová verzia účtovného systému OBERON s označením December/2021. V nasledujúcej časti sú vymenované najdôležitejšie novinky, vylepšenia a opravy oproti verzii Október/2021. 

OBERON

  • Novšia verzia .NET Framework – OBERON vyžaduje novšiu verziu .NET Framework, a to verziu 4.8 (pôvodne 4.6). Aktuálna verzia systému Windows 10 (alebo 11) tento framework obsahuje, pri starších (alebo neaktualizovaných) verziách Windows je ho potrebné doinštalovať. Viac informácií je možné získať v téme Inštalácia .NET Framework 4.8.
  • Vysoké DPI v systéme Windows – OBERON bol vylepšený o zobrazenie pri vysokom rozlíšení monitora (DPI).
  • Prevod do novej firmy (zmena IČO) – pribudol nový sprievodca určený na vytvorenie novej firmy (databázy) pri zmene účtovnej jednotky (zmena IČO) na konkrétnej prevádzke, pričom jej chod má byť kontinuálne zachovaný, napr. pri odstúpení predajne, ubytovacieho zariadenia a pod.. Uvedený sprievodca skopíruje údaje z aktuálnej databázy do novej, pričom z nej odstráni všetky nepotrebné údaje. Automaticky sa skopírujú skladové karty (s nulovým zostatkom), používatelia, obchodní partneri, nastavenia zariadení, otvorené objednávky a iné vybrané údaje. Sprievodca umožňuje zvoliť, ktoré ďalšie údaje sa majú skopírovať: pracovníci, pracovné pomery, pracovný kalendár, otvorené záznamy z CRM, z reklamácií, evidencia vozidiel, údaje hotelovej recepcie (rezervácie ubytovania, aktuálne otvorené hotelové účty a pod.).
  • Predlohy elektronickej pošty – do predlohy e-mailovej správy pribudla možnosť pridať prílohu (obchodné podmienky, atď.).

Skladová evidencia

  • Internetový obchod PrestaShop – úprava pri práci so zápornými množstvami a viacerými skladmi.

Pokladnica OBERON

  • Pokladnice Elcom 50/150 offline – pre 0% DPH bol zmenený dôvod z (2) oslobodené od dane na (0) žiadny.
  • Platobný terminál AXASOFT – pribudlo zobrazenie zostatku účtu pri stravenke.

Mzdy a dochádzka

  • Sociálna poisťovňaRegistračný list fyzickej osoby – bol upravený export údajov o type pracovného pomeru zamestnanca, kde v prípade vybraných pracovných pomerov (napr. na dohodu o brigádnickej práci) bol chybne generovaný súbor XML.

Čo je OBERON? 

Komplexný a moderný účtovný systém pre malé a stredne veľké firmy.

Na čom pracujú vývojári

Automatická úloha pre dochádzkové terminály

Modul Plánovanie

Implementácia API rozhrania pre Tatra banku

e-Kasa PENELOPA

Platobný terminál ČSOB