Websupport

Spoločnosť Websupport s.r.o. je poprednou hostingovou spoločnosťou, u ktorej má mnoho používateľov systému OBERON umiestnené svoje webové stránky alebo internetové obchody. Spoločnosť však v rámci svojich služieb poskytuje aj možnosť uloženia údajovej základne (databázy) systému OBERON do databázy svojho webhostingu. Keďže takto umiestnená databáza je prístupná prostredníctvom internetu, ide de facto o cloudové riešenie. Pre používateľov OBERON-u môže byť zaujímavé najmä z hľadiska ceny - uloženie databázy je v cene webhostingu.

Údajová základňa v cloude

Pri uložení údajovej základne (databázy) do cloudového úložiska, používatelia systému OBERON môžu mať takto cez internet prístup k svojej databáze odkiaľkoľvek, kde je prístup na internet. Na prácu so systémom OBERON je potrebné mať ľubovoľný počítač s operačným systémom Windows a pripojením na internet. Takto je možné k jednej databáze pripojiť počítače nachádzajúce sa v ľubovoľných lokalitách. Toto riešenie cloudového úložiska pre databázu je veľmi cenovo výhodné a je určené najmä pre tieto skupiny používateľov:

  • živnostník a externý účtovník,
  • malá firma a externý účtovník,
  • firma bez stálej prevádzky, ktorá pracuje prevažne v teréne,
  • firma, ktorá pracuje najmä s prenosnými počítačmi,
  • malá firma ktorá využíva prácu z domu,
  • veľké množstvo databáz (stovky a viac).

V prípade, že hľadáte cloudové riešenie dostatočne dimenzované a výkonné aj pre väčšie firmy (50 a viac súčasne pripojených používateľov do jednej databázy) alebo pre databázy s agendami v počte desiatok až stoviek tisíc zápisov a veľkou komunikačnou záťažou, oboznámte sa so súvisiacim produktom cloudového úložiska OBERON Data Cloud od firmy ENGINE Slovakia.

Informácie o cenách platné k 04/2022

Balík služieb

V rámci balíka služieb, ktoré Websupport svojim klientom ponúka pod názvom The hosting, existuje možnosť vytvoriť si ľubovoľný počet databáz na serveroch firmy, ktoré sú následne prístupné odkiaľkoľvek z internetu. Hostingový program pritom podľa predplatenej kapacity obsahuje priestor v rozsahu od 1 až po 150 GB. Treba však mať na zreteli, že tento priestor je spoločný pre všetky webové stránky a databázy v rámci daného predplateného programu, preto je vhodné zvoliť program s dostatočnou kapacitou. Pre samostatnú firmu postačuje aj program Start, prípadne Standard.

Ďalšie možnosti a bezpečnosť

Súčasťou ponúkaného hostingu sú aj vysoké bezpečnostné štandardy. Websupport zároveň všetky dáta vrátane databáz pravidelne zálohuje a umožňuje ich obnovu.

Podpora a cena

Služba je spoplatnená podľa cenníka prevádzkovateľa služby. Aktuálne cenové tarify nájdete na stránke poskytovateľa služby. Podporu k službe zabezpečuje jej prevádzkovateľ.

Websupport s.r.o.
Karadžičova 7608/12
821 08 Bratislava - mestská časť Ružinov

Tel.: +421 2 20 60 80 80
E-mail: obchod@websupport.sk
www.websupport.sk