Požiadavky hosťa v Hotelovej recepcii

Vo verzii systému OBERON Júl/2021 SP1 pribudla v module Hotelová recepcia zaujímavá vlastnosť, ktorá umožňuje obsluhe recepcie zaevidovať pri rezervácii, resp. ubytovaní, ale aj počas pobytu rôzne požiadavky hosťa – od detskej postieľky, cez špeciálnu stravu až po kyticu či fľašu sektu na izbe. Ubytovacím zariadeniam tak ponúka možnosť vo vyššej miere reflektovať na špeciálne požiadavky svojich hostí a vďaka ich evidencii ich mať stále na zreteli. Na druhej strane hosťom môže ponúknuť pocit vyššieho štandardu služieb a vedomie, že sa myslí na ich potreby a vyšší komfort.

Definovateľné položky

Novinka, ktorá umožňuje zaevidovať pri rezervácii, prípadne ubytovaní rozličné požiadavky hosťa, predstavuje zoznam položiek dostupných vo formulári Rezervácia a formulári Ubytovanie modulu Hotelová recepcia. Ten okrem preddefinovaných položiek umožňuje nadefinovať neobmedzený počet najrôznejších požiadaviek hosťa podľa potrieb a možností ubytovacieho zariadenia.

Obrázok č. 1: Požiadavky hosťa vo formulári Rezervácia

Škála môže byť naozaj široká a môže zahŕňať požiadavky ako napr. detská postieľka, detská stolička, prebaľovací pult, kočík, detský kútik, detský animátor, rozličné spoločenské hry alebo športové náradie, narodeninová torta, kvety, fľaša sektu či iné darčeky, úprava stola na romantickú večeru, špeciálna strava, rôzne relaxačné služby (welness, fitnes, sauna…), budenie, výbava pre psa alebo iného domáceho miláčika, potvrdenie o pobyte, taxík atď.

Obrázok č. 2: Nastavenia požiadavky Detská postieľka

Grafický prehľad izieb

Požiadavky hosťa je možné zobraziť v Grafickom prehľade izieb v oddieloch Prichádzajúci hostia, Ubytovaní hostia a Odchádzajúci hostia a mať ich tak stále na zreteli. Uvedené požiadavky je zároveň možné vytlačiť (tlačový výstup Prehľad upratovania izieb k dátumu).

Obrázok č. 3: Požiadavky hosťa v grafickom prehľade izieb

Ďalšie informácie získate v téme Pomocníka OBERON Požiadavky hosťa.

Čo je OBERON? 

Komplexný a moderný účtovný systém pre malé a stredne veľké firmy.

Na čom pracujú vývojári

OBERON Link

Modul Plánovanie

Implementácia API rozhrania pre Tatra banku

e-Kasa PENELOPA

Platobný terminál ČSOB