Prichádzajú k Vám hostia cez Booking.com?

icon-tipytriky-hotelÚlohou recepčného je okrem iného aj sledovanie a zaznamenávanie obsadenosti na rôznych rezervačných portáloch (napr. Booking.com, Airbnb.com, Expedia.com a mnohé ďalšie). Ak sa hosť ubytuje priamo „z ulice“ alebo si vytvorí rezerváciu na webovej stránke hotela, recepčný musí znížiť počet voľných izieb na všetkých rezervačných portáloch, ktoré hotel využíva. Pripomína Vám to Vašu každodennú rutinu? Jednoduchým riešením je manažér rezervačných kanálov (Channel Manager), ktorý za Vás túto prácu hravo zvládne.

Prečo používať manažér rezervačných kanálov

  • Manažér rezervačných kanálov šetrí Váš čas aj peniaze – obsadenosť evidovaná v OBERON-e sa automaticky upraví na všetkých rezervačných portáloch.
  • Automatický import rezervácii – nové rezervácie sa automaticky zapíšu do OBERON-u.
  • Zníženie chybovosti – automatický prenos informácií zabezpečí zníženie chybovosti pri evidencii obsadenosti, pričom sa zníži aj riziko overbookingu.
  • Možnosť využívať väčší počet rezervačných portálov – ak ste doteraz využívali len napr. Booking.com, s manažérom rezervačných kanálov môžete využívať aj ďalšie rezervačné portály.

Ako pracuje manažér rezervačných kanálov

V nasledujúcom grafickom prehľade je znázornený princíp fungovania manažéra rezervačných kanálov:

S ktorými manažérmi rezervačných kanálov dokáže OBERON komunikovať?

OBERON umožňuje prepojenie s týmito manažérmi rezervačných kanálov:

Aký manažér rezervačných kanálov si vybrať?

Availpro preferuje osobný kontakt – od stanovenia ceny až po nastavenie systému a uvedenie celého prepojenia do prevádzky. Naproti tomu Beds24.com má na svojej internetovej stránke cenovú kalkulačku (cena závisí od počtu typov izieb, počtu rezervačných portálov atď.). Po registrácii je službu možné okamžite začať využívať (k dispozícii je 30-dňová skúšobná lehota). Aj keď nastavenie systému zostáva na používateľovi, túto nevýhodu vyvažuje cena – tento manažér rezervačných kanálov je možné využívať už od cca 10 eur mesačne.

Viac informácii o manažéri rezervačných kanálov je možné získať v Pomocníkovi OBERON.

Čo je OBERON? 

Komplexný a moderný účtovný systém pre malé a stredne veľké firmy.

Na čom pracujú vývojári

Nový ASTON - príjemky, naskladnenie

Hotelová recepcia - balíky služieb

OBERON Automation Center

Implementácia API rozhrania pre Fio banku

Implementácia API rozhrania pre Tatra banku