Pomocník systému OBERON
Problém s antivírusovým programom

Riešenie technických problémov > Problémy so spustením programu > Problém s antivírusovým programom

Všeobecne o probléme

V minulosti sa už viackrát vyskytol problém pri používaní systému OBERON, ktorý sa prejavoval problémom pri spustení programu (prípadne pri jeho prevádzkovaní). Predchádzajúci deň, prípadne ešte pred hodinou všetko fungovalo ako má, ale teraz už nie. Medzitým sa však na počítači mohla vykonať zmena, ktorú ste možno ani nepostrehli - aktualizoval sa používaný antivírusový systém. Po aktualizácii antivírusový systém vyhodnotí OBERON alebo jeho niektorú systémovú súčasť ako hrozbu a zablokuje ho - vymaže daný súbor z disku, prípadne ho presunie niekde do karantény.

Výrobcovia antivírusových systémov

I keď existuje teoretická možnosť, že by mohol byť inštalačný súbor napadnutý, spravidla ide o nesprávnu detekciu antivírusového systému (falošný poplach), ktorá sa v minulosti vyskytla u viacerých výrobcov antivírusových systémov - napr. Avast, AVG, Eset, Kaspersky. Ak nás niektorý používateľ informuje o takejto situácii, spravidla informujeme výrobcu antivírusového systému o danom probléme a žiadame jeho riešenie. Niektorí výrobcovia s nami spolupracujú a chybu do niekoľkých hodín či dní odstránia, avšak niektorí na našu výzvu v minulosti ani nereagovali - vtedy je jediné riešenie dočasne pozastaviť antivírusovú kontrolu, prípadne anvivírusový systém z počítača odstrániť.

Riešenie chybnej detekcie OBERON-u antivírusovým systémom

Pre ochranu počítača odporúčame využívať antivírusový systém od firmy ESET, ktorá patrí vo svojej triede medzi svetovú špičku. Dôležitá je nielen detekcia potencionálnej hrozby, ale aj dostupnosť technickej podpory a rýchlosť vyriešenia daného problému.

Obr. č. 1)  Príklad chybnej detekcie antivírusového systému AVAST ( 03/20015 )

 

Obr. č.2)  Príklad pridania výnimky do antivírusového systému AVAST

      
Príbuzné témy