Pomocník systému OBERON
Tlačiarne samolepiacich etikiet a cenoviek

Ďalšie možnosti produktu > Zariadenia > Tlačiarne samolepiacich etikiet a cenoviek > Tlačiarne samolepiacich etikiet a cenoviek

Na tlač cenoviek a etikiet je možné použiť akúkoľvek bežnú tlačiareň, na tlač samolepiacich etikiet sa však spravidla používajú špecializované tlačiarne. Umožňujú tlač na rolku, ktorá obsahuje samolepiace štítky konkrétnej veľkosti. Rozmery štítku je možné v systéme OBERON nastaviť tak, že sa upraví tlačový výstup cenovky alebo etikety.

Obrázok č. 1:  Špecializovaná tlačiareň Intermec PF8

Tlač cenoviek alebo etikiet sa realizuje v grafickom režime tlačiarne, teda sa nepoužíva špecializovaný jazyk zariadenia. Pred zakúpením danej tlačiarne je potrebné overiť, či umožňuje tlač v tomto grafickom režime.

Príklad špecializovaných tlačiarní

Tlačiareň Intermec PF8

Tlačiareň Intermec PF8 sa vyrába vo verzii termotlač (PF8d) a termotransfer (PF8t). Vyznačuje sa kompaktnosťou, robustnosťou a veľmi tichým chodom. Je ideálna na rôzne použitie, predovšetkým v maloobchode, logistike, v skladoch a službách, v servisných organizáciách a zdravotníctve. Tlačí etikety a cenovky v rôznych formátoch.

 

Technické dáta :

Metóda tlače - termotlač a termotransfer

Rozlíšenie 203 dpi (8 bodov/mm) a 300 dpi (12 bodov/mm)

Max. šírka - 104 mm až 105,7

Max. dĺžka - 1028 mm až 1520 mm

Rýchlosť tlače 50-100 mm/s

Pamäť DRAM 8 Mb, flash 4 Mb

Tlačí všetky používané lineárne 1D čiarové kódy - EAN/UCC 13, EAN/UCC 8 a 128 - a 2D kódy - PDF 147, QR Code, Code 16k, Code 49 atď.

Tlačiareň PF8 má ovládač pre operačný systém Windows, ktorý výrazne pomáha minimalizovať čas potrebný na nastavenie a nasadenie do prevádzky.    

Tlačiareň Zebra GK420

Model Zebra GK predstavuje základnú stolovú termotransferovú tlačiareň s najlepšou úžitkovou hodnotou. Konštrukcia tlačiarne Zebra GK je zameraná na jednoduchosť použitia a dlhú životnosť. 

Technické dáta:

Metóda tlače - termotlač a termotransfer

Rýchlosť tlače - 127 mm (5 palcov) za sekundu

Rozlíšením tlačovej hlavy  - 203 DPI

Maximálna šírka tlače - 104 mm

Max. dĺžka - 990 mm

Na webovej stránke firmy EXALOGIC je možné získať informácie o ďalšej tlačiarni samolepiacich etikiet a cenoviek - Zebra TLP 2824 Plus.
Príbuzné témy