Platobný terminál GP tom

Výrobca: Global Payments s.r.o.
Operačný systém: Android
Spôsob pripojenia: WiFi/mobilné dáta

 • Platobný terminál GP tom predstavuje aplikáciu – softvérový platobný terminál od firmy Global Payments s.r.o. pre zariadenia s operačným systémom Android. Riešenie premení smartfón alebo tablet na jednoduché zariadenie na realizáciu bezhotovostných platieb prostredníctvom platobných kariet v rôznych prevádzkach na alternatívny spôsob úhrady namiesto hotovosti.
 • Aplikácia je bezplatná a je dostupná na stiahnutie v obchode Google Play. Okrem samotnej aplikácie GP tom je potrebné stiahnuť a nainštalovať aj aplikáciu GP tom PIN. Kým aplikácia GP tom slúži na prijímanie platobných kariet, aplikácia GP tom PIN sa využíva automaticky v prípade nutnosti zadať PIN.
 • Podmienkou použitia softvérového platobného terminálu je operačný systém Android od verzie 8.0 a mobilné zariadenie s technológiou NFC (Near Field Communication – komunikácia na krátke vzdialenosti), ktorá je nevyhnutná na funkciu bezkontaktných platieb.
 • Platobný terminál číta najbežnejšie bezkontaktné karty na slovenskom trhu – VISA, VISA Electron, Mastercard, Maestro, Apple Pay, Google Pay a ďalšie metódy s uloženou kartou v zariadení. Ďalej podporuje aj kryptomeny.
 • Pokladnica OBERON pri úhrade dokladu platobnou kartou zasiela do platobného terminálu výšku uhrádzanej sumy, platobný terminál vykoná finančnú transakciu a spätne informuje pokladnicu o vykonaní, resp. nevykonaní platby.
 • Výhodou prepojenia pokladnice a platobného terminálu je, že obsluha pokladnice nemusí zadávať uhrádzanú sumu manuálne (ako v prípade, keď terminál nie je prepojený s pokladnicou). Na daňovom doklade z pokladnice sa taktiež tlačí info o vykonaní bankovej transakcie, takže zákazníkovi nie je potrebné dávať dva doklady (jeden štandardný pokladničný doklad a druhý z platobného terminálu).
 • Priamo v aplikácii je dostupný prehľad a história všetkých transakcií.
 • Platobný terminál GP tom je možné používať na prijímanie platobných kariet aj v aplikácii LUKUL – nielen mobilný čašník. Umožňuje tak realizovať platby platobnou kartou priamo z mobilného zariadenia obsluhy. Viac informácií získate v téme Aplikácia LUKUL a platba kartou.
 • Na zriadenie zákazníckeho účtu a získanie prihlasovacích údajov do rozhrania GP tom Cloud API na prepojenie s Pokladnicou OBERON je potrebné kontaktovať dodávateľa systému Global Payments s.r.o.
Video č. 1: Platba kartou s GP tom na Pokladnici OBERON a v aplikácii LUKUL

Čo je potrebné na sprevádzkovanie?

Na sprevádzkovanie platobného terminálu GP tom v prepojení so systémom OBERON je potrebné uskutočniť len niekoľko jednoduchých krokov:

 1. Podpis zmluvy so spoločnosťou Global Payments s.r.o. – kontaktovať ju môžete vyplnením a odoslaním tohto WEBOVÉHO FORMULÁRA. Po podpise zmluvy vám bude zriadený zákaznícky účet a získate prihlasovacie údaje do rozhrania GP tom Cloud API na prepojenie s Pokladnicou OBERON. Zmluvu možno kedykoľvek bezplatne ukončiť. Platobný terminál GP tom je možné využívať už niekoľko hodín po podpise zmluvy.
 2. Stiahnutie a inštalácia dvoch aplikácií z obchodu Google PlayGP tom a GP tom PIN. Cez prvú budete prijímať platobné karty, druhá sa bude využívať automaticky v prípade nutnosti zadať PIN.
 3. Inštalácia platobného terminálu v systéme OBERON pridaním medzi zariadenia v ponuke Servis, Zariadenia. Postup inštalácie je dostupný v téme Platobný terminál GP tom.
 4. Nastavenie typu platby Daňový doklad – bezhotovostná platba (napr. s názvom Daňový doklad GP tom). Vo formulári Typ platby je zároveň v záložke Platobné terminály potrebné vybrať Platobný terminál GP tom.

Na stiahnutie

Leták GlobalPayments A

Leták GlobalPayments B