Platobný terminál GP tom

Výrobca: Global Payments s.r.o.
Spôsob pripojenia: WiFi/mobilné dáta

  • Platobný terminál GP tom predstavuje aplikáciu – softvérový platobný terminál od firmy Global Payments s.r.o. pre zariadenia s operačným systémom Android. Riešenie premení smartfón alebo tablet na jednoduché zariadenie na realizáciu bezhotovostných platieb prostredníctvom platobných kariet v rôznych prevádzkach na alternatívny spôsob úhrady namiesto hotovosti.
  • Aplikácia je bezplatná a je dostupná na stiahnutie v obchode Google Play. Okrem samotnej aplikácie GP tom je potrebné stiahnuť a nainštalovať aj aplikáciu GP tom PIN. Kým aplikácia GP tom slúži na prijímanie platobných kariet, aplikácia GP tom PIN sa využíva automaticky v prípade nutnosti zadať PIN.
  • Podmienkou použitia softvérového platobného terminálu je operačný systém Android od verzie 8.0 a mobilné zariadenie s technológiou NFC (Near Field Communication – komunikácia na krátke vzdialenosti), ktorá je nevyhnutná na funkciu bezkontaktných platieb.
  • Platobný terminál číta najbežnejšie bezkontaktné karty na slovenskom trhu – VISA, Mastercard, Maestro.
  • Pokladnica OBERON pri úhrade dokladu platobnou kartou zasiela do platobného terminálu výšku uhrádzanej sumy, platobný terminál vykoná finančnú transakciu a spätne informuje pokladnicu o vykonaní, resp. nevykonaní platby.
  • Výhodou prepojenia pokladnice a platobného terminálu je, že obsluha pokladnice nemusí zadávať uhrádzanú sumu manuálne (ako v prípade, keď terminál nie je prepojený s pokladnicou). Na daňovom doklade z pokladnice sa taktiež tlačí info o vykonaní bankovej transakcie, takže zákazníkovi nie je potrebné dávať dva doklady (jeden štandardný pokladničný doklad a druhý z platobného terminálu).
  • Priamo v aplikácii je dostupný prehľad a história všetkých transakcií.
  • Platobný terminál GP tom je možné používať na prijímanie platobných kariet aj v aplikácii LUKUL – nielen mobilný čašník. Umožňuje tak realizovať platby platobnou kartou priamo z mobilného zariadenia obsluhy. Viac informácií získate v téme Aplikácia LUKUL a platba kartou.
  • Na zriadenie zákazníckeho účtu a získanie prihlasovacích údajov do rozhrania GP tom Cloud API na prepojenie s Pokladnicou OBERON je potrebné kontaktovať dodávateľa systému Global Payments s.r.o.