Pomocník systému OBERON
Platobná brána PayPal v Beds24

Ďalšie možnosti produktu > Súvisiace produkty > Hotel Channel Manager > Beds24.com > Platobná brána PayPal v Beds24

Manažér rezervačných kanálov Beds24 podporuje viacero platobných brán, ktoré umožňujú okamžite prijímať platby za ubytovanie (prípadne posielať výzvy na úhradu). V tejto téme Pomocníka je uvedený základný postup, ako si nastaviť platobnú bránu PayPal na okamžité prijímanie platieb.

Základné informácie

1. Nastavenia platobnej brány PayPal

Ak sa rozhodnete pre používanie platobnej brány PayPal, budete si potrebovať otvoriť účet v PayPal. Postupujte podľa nasledujúceho návodu:

 1. Na webovej stránke www.paypal.com kliknite vpravo hore na tlačidlo Založiť účet a pokračujte podľa návodu na stránke paypal.com.
 2. Overovanie PayPal:
  • e-mailové potvrdenie pri zakladaní účtu,
  • PayPal odošle na váš bankový účet testovaciu platbu (na overenie, že existuje bankový účet a karta). V náhľade na výpise z bankového účtu alebo v banke vám oznámia 4 miestny kód, ktorý následne vložíte do prostredia PayPal,
  • vloženie oskenovaného občianskeho preukazu, pasu, vodičského preukazu do prostredia PayPal (podľa toho, na čo vás vyzvú),
  • po vytvorení účtu pokračujete aktiváciou platobnej brány PayPalBeds24 podľa postupu nižšie.

2. Nastavenia v Beds24

 1. V ponuke Settings/Payments/Payment Gateways/PayPal zmeňte nastavenie Enable/Priority z Not Used na číslo.
  Poznámka: Ak budete používať viac ako jednu platobnú bránu (napr. PayPal a zároveň Paymill), číslo určí poradie, v ktorom sa na stránke rezervácie zobrazí možnosť platby prostredníctvom danej platobnej brány. Ak budete používať len jednu platobnú bránu, je možné na aktiváciu použiť ľubovoľné číslo.
 2. Zadajte e-mailovú adresu svojho PayPal účtu, na ktorý budete dostávať finančné prostriedky. Ak máte v Paypal účte zadaných viac e-mailových adries, uistite sa, že používate hlavnú adresu.
Obrázok č. 1: Nastavenie platobnej brány PayPalBeds24
 

3. Nastavenia v PayPal účte

 1. V nastaveniach PayPal účtu vyplňte notifikačnú URL adresu v tvare https://www.beds24.com/api/paypal/paypal.php (v sekcii Instant Payment Notification (IPN)) a povoľte IPN správy (zvoľte možnosť Receive IPN messages (Enabled)).
Ak sa rezervačná stránka používa v rámci Iframe alebo vo WordPresse, kvôli bezpečnostným nastaveniam v prehliadačoch nemôže presmerovať používateľa na PayPal. V tom prípade je potrebné povoliť otvorenie stránky paypal.com v novom okne. Zároveň je potrebné v ponuke Settings/Booking Engine/Property Booking Page/Behaviour nastaviť položku Open in New Window na On Secure Payment.

 Zálohy na rezervácie

Podrobnejšie informácie k téme získate v kontextovom pomocníkovi (symbol ? pri jednotlivých položkách v príslušných formulároch a tlačidlo Help ? vpravo hore) a v dokumentácii manažéra rezervačných kanálov Beds24.
Príbuzné témy