Pomocník systému OBERON
Postup získania identifikačných a autentifikačných údajov

Ďalšie možnosti produktu > Zariadenia > Postup získania identifikačných a autentifikačných údajov

Táto téma Pomocníka je venovaná postupu získania identifikačných a autentifikačných údajov (tzv. inicializačný balíček) od Finančnej správy SR určenému pre podnikateľov, ktorí evidujú tržby v systéme eKasa.

Základné informácie

Pri fiškálnej tlačiarni eKasa PANDORA je možné použiť aj postup popísaný v téme Zápis identifikačných a autentifikačných údajov.

Postup získania údajov (pridelenia eKasa kódu)

 1. Podajte žiadosť o pridelenie kódu pokladnice eKasa klient:
  - prihláste sa na portáli Finančnej správy SR do svojej Osobnej internetovej zóny (OIZ) a vyberte časť Katalóg formulárov (ponuka Katalógy),
  - vyplňte a odošlite elektronický formulár Žiadosť o pridelenie kódu pokladnice e-kasa klient - v žiadosti označte, že žiadate o pridelenie kódu on-line registračnej pokladnice (ORP).
 2. V OIZ na portáli finančnej správy pribudne odkaz na eKasa zónu podnikateľa, v ktorej si stiahnite inicializačný balíček:
  - v eKasa zóne nájdete zoznam všetkých pokladníc, ktorým finančná správa pridelila na základe žiadosti kód pokladnice eKasa klient - stiahnite si identifikačné údaje pokladnice (identifikačný balíček) na lokálne úložisko,
  - prostredníctvom eKasa zóny požiadajte certifikačnú autoritu o pridelenie certifikátu (autentifikačných údajov), a to pre každú pokladnicu osobitne,
  - v žiadosti zadajte heslo, ktoré použijete pri nahrávaní autentifikačného balíčka do ORP – heslo nezabudnite!
  - po spracovaní požiadavky sa vám v systéme eKasa certifikát zobrazí a môžete si ho stiahnuť na lokálne úložisko (autentifikačný balíček).
Príbuzné témy