Pomocník systému OBERON
Všeobecne o manažéri rezervačných kanálov (Channel Manager)

Ďalšie možnosti produktu > Súvisiace produkty a služby > Hotel Channel Manager > Všeobecne o manažéri rezervačných kanálov (Channel Manager)

Manažér rezervačných kanálov (channel manager) je rozhranie, ktoré umožňuje prepojenie ubytovacieho a rezervačného systému (PMS) s rezervačnými portálmi (Booking.com, Hotels.com, Expedia, Airbnb, Hostelworld a množstvom ďalších). V systéme OBERON ide o prepojenie modulu Hotelová recepcia a zvoleného jedného alebo viacerých rezervačných portálov. Prepojenie spočíva v automatickom odosielaní obsadenosti a v prijímaní rezervácií ubytovania. Umožňuje tak automaticky aktualizovať tieto údaje na viacerých rezervačných platformách súčasne. Okrem toho manažér rezervačných kanálov často poskytuje aj ďalšie služby, ako je práca s rozšírenou cenotvorbou (rôzne akcie, first moment, last minute), prepojenie s  porovnávačmi cien typu Trivago atď.

Podporované manažéry

Ako to funguje?

Prečo používať manažér rezervačných kanálov?

Aký manažér rezervačných kanálov si vybrať?

D-edge preferuje osobný kontakt - od stanovenia ceny až po nastavenie systému a uvedenie celého prepojenia do prevádzky. Beds24.com má na rozdiel od D-edge na svojej internetovej stránke cenovú kalkulačku, cenu za jeho využívanie si tak vypočítate sami (cena závisí od počtu typov izieb, počtu rezervačných portálov atď.). Po registrácii je službu možné okamžite začať využívať (k  dispozícii je 30-dňová skúšobná lehota). Aj keď nastavenie systému zostáva na používateľovi, túto nevýhodu vyvažuje cena – tento manažér rezervačných kanálov je možné využívať už od cca 10 eur mesačne.

Obrázok č. 1: Spôsob práce manažéra rezervačných kanálov

 

Porovnanie manažérov rezervačných kanálov

D-edge

Beds24.com

Sídlo firmy francúzska firma, pobočka na Slovensku
nemecká firma bez zastúpenia na Slovensku
Podpora telefonická podpora v slovenskom jazyku
podpora formou ticketov v anglickom resp. v nemeckom jazyku 
Implementácia (prepojenie s OBERON-om) robí ju pracovník firmy D-edge robí ju pracovník ubytovacieho zariadenia resp. pracovník firmy EXALOGIC
Rezervačný formulár na internetovej stránke za poplatok
v cene
Cena

neverejný cenník

cena podľa ponuky pre konkrétne ubytovacie zariadenia

vyššia cena

verejný cenník
nižšia cena

 

Ďalšie informácie

Nasadenie manažéra rezervačných kanálov odporúčame v období, kedy ubytovacie zariadenie eviduje čo najmenší počet rezervácií, napr. po letnej, či zimnej sezóne. Dôvodom je jednoduchšia kontrola prvotnej synchronizácie. 
Príbuzné témy