LUKUL – nielen mobilný čašník

Ste prevádzkovateľom reštaurácie alebo baru a chcete dať personálu efektívny nástroj na manažovanie objednávok? Alebo sprístupniť hosťom jedálny alebo nápojový lístok priamo v ich mobilných zariadeniach? Či dokonca umožniť, aby si sami objednali? Vaša stála klientela by si rada objednala na donášku? V tom prípade je tento článok určený práve pre vás. Máme totiž riešenie na každú z uvedených otázok. Dokonca na všetky naraz…

Firma EXALOGIC využila mnohoročné skúsenosti z vývoja skladového a pokladničného softvéru a pretavila ich do mobilnej aplikácie prinášajúcej benefity pokročilého systému priamo do rúk prevádzkovateľov reštauračných zariadení. Výsledkom je aplikácia LUKUL – nielen mobilný čašník.

Aplikácia LUKUL

Mobilná aplikácia LUKUL – nielen mobilný čašník (skrátene LUKUL) je viacúčelovou gastroaplikáciou určenou pre tých používateľov OBERON-u, ktorí prevádzkujú reštauračné zariadenia. Používateľské rozhranie je ergonomicky prispôsobené smartfónom a tabletom (Android a iOS). To dáva priestor zákazníkom (hosťom) používať aplikáciu aj na ich vlastných mobilných zariadeniach (samozrejme, každá prevádzka si môže zabezpečiť aj svoje mobilné zariadenia tak pre obsluhu, ako aj pre hostí).

Nevyhnutnou podmienkou je len nutnosť WiFi pripojenia do lokálnej počítačovej siete, keďže aplikácia komunikuje so systémom OBERON prostredníctvom webových služieb. Samotné prihlásenie do WiFi siete, stiahnutie a následné prihlásenie do samotnej aplikácie je vyriešené veľmi elegantne – jednoduchým zosnímaním QR kódu.

Režimy aplikácie

Ako názov aplikácie napovedá, LUKUL nie je len bežný mobilný čašník. Naopak, ponúka omnoho viac. Umožňuje totiž pracovať hneď v niekoľkých režimoch:

  • LUKUL – mobilný čašník – klasický mobilný čašník určený pre obsluhu, ktorý umožňuje objednávať jedlo a nápoje priamo od stola zákazníka (hosťa),
  • LUKUL eMenu – bez možnosti objednávania – elektronický jedálny/nápojový lístok  určený pre zákazníka (hosťa) na prezeranie v reštauračnej prevádzke na vlastnom smartfóne alebo tablete bez možnosti objednávania,
  • LUKUL eMenu – hosť v reštaurácii – režim určený pre zákazníka (hosťa) na prezeranie elektronického jedálneho a nápojového lístka v reštauračnej prevádzke na vlastnom smartfóne alebo tablete s možnosťou objednania v reštaurácii,
  • LUKUL eMenu – donáška – (momentálne pripravujeme) elektronický jedálny/nápojový lístok  určený pre zákazníka (hosťa) na prezeranie na vlastnom smartfóne alebo tablete s možnosťou objednania na donášku.

Mobilný čašník

Aplikácia LUKUL v režime mobilný čašník predstavuje moderné riešenie, ktoré dáva obsluhe do rúk nástroj na komfortné zvládnutie všetkých situácií. Príjem objednávok podľa stolov, spájanie či rozdeľovanie účtov, chodovanie, zmeny stolov, poznámky do prípravne, bonovanie a platba – to všetko v smartfóne či na tablete priamo pri stole zákazníka (hosťa).

eMenu – elektronický jedálny/nápojový lístok

Jednotlivé režimy eMenu aplikácie LUKUL predstavujú efektívny spôsob, ako pohotovo a rýchlo informovať hostí o aktuálnej ponuke. Denné menu, špeciality podniku, gastronomické novinky – to všetko v modernom šate s obrázkami a podrobným popisom. Ako prevádzkovateľ reštaurácie či baru sa môžete rozhodnúť, v akom režime aplikáciu pre svojich hostí ponúknete – či len obmedzene na prezeranie elektronického menu alebo v plnom režime s neobmedzenými funkciami alebo na donášku. To vám dáva možnosť zaviesť aplikáciu aj postupne – najprv bez možnosti objednávania a neskôr, keď si na prácu s aplikáciou zvyknete, v plnom režime.

Ďalšie informácie

Viac informácií o aplikácii a jej používaní môžete získať na webových stránkach aplikácie LUKUL alebo www.lukul.sk.

Podrobné informácie o aplikácii vrátane jej inštalácie sú k dispozícii v Pomocníkovi OBERON.

Čo je OBERON? 

Komplexný a moderný účtovný systém pre malé a stredne veľké firmy.

Na čom pracujú vývojári

Modul Plánovanie

Implementácia API rozhrania pre Tatra banku

e-Kasa PENELOPA

Fór-um pre používateľov