Internetové obchody

On-line nakupovanie sa medzi slovenskými zákazníkmi stalo v poslednom období veľmi obľúbeným a jeho popularita neustále rastie. Z tohto dôvodu sa firma EXALOGIC rozhodla prepojiť systém OBERON aj s e-shopom. Ponúka pritom riešenia, ktoré je vďaka vysokej funkčnosti a nízkej cene veľmi ťažké prekonať.

Pre mnohých používateľov výhodným je priame (natívne) prepojenie s vo svete veľmi obľúbeným a často používaným internetovým obchodom PrestaShop, ktorý vďaka bezplatne distribuovanému systému s otvoreným kódom (open source) s množstvom predvolených šablón a modulov nájde uplatnenie v ktoromkoľvek druhu podnikania.

 

Pre používateľov, ktorým nevyhovuje open source riešenie e-shopu Prestashop, môže byť vhodným riešením internetový obchod v systéme UNIobchod. Ide o produkt slovenskej firmy Webygroup, ktorá ponúka niekoľko verzií e-shopu s možnosťou vyskladať si internetový obchod aj na mieru.

 

Veľmi atraktívnou vlastnosťou OBERON-u je, že nie je viazaný na konkrétny internetový obchod, ale vďaka automatickým exportom/importom súborov vo formáte XML je ho možné prepojiť s akýmkoľvek e-shopom. Príkladom je predchádzajúce e-shopové riešenie UNIobchod, ale aj ďalšie podporované internetové obchody ako Shoptet a BiznisWeb.

 

Istou špecialitou vymykajúcou sa segmentu internetových obchodov je objednávkový systém firmy Creative Solution. Ide o mobilné riešenie, ktoré umožňuje vytvoriť objednávku v mobilnom zariadení priamo v teréne a vzápätí ju odoslať do skladového systému OBERON. V mobilnom zariadení je dostupný tak aktuálny stav produktov v sklade, ako aj prehľad o záväzkoch zákazníka, pre ktorého sa objednávka vytvára.

 

Ukážky internetového obchodu