Nová verzia OBERON-u Január/2023

Dňa 16.01.2023 bola vydaná nová verzia účtovného systému OBERON s označením Január/2023. V nasledujúcej časti sú vymenované najdôležitejšie novinky, vylepšenia a opravy oproti verzii December/2022.

Účtovníctvo

  • Daňové priznania k dani z príjmov – bolo implementované daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb (typ B) a daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb za rok 2022 (platné od 01.01.2023).
  • Účet 258 – pribudol nový účet účtovnej osnovy, a to účet 258 Virtuálna mena – umožňuje evidovať kryptomeny.

Skladová evidencia

  • PrestaShop – pribudlo automatické vytvorenie výrobcov (značiek) podľa skladových kariet (produktov) zasielaných do internetového obchodu.
  • Prevodka a prepočet množstva – pri prevodke pribudla funkcia automatického prepočtu množstva podľa mernej jednotky, t. j. ak sa daný tovar eviduje v zdrojovom a cieľovom sklade v inej mernej jednotke.
  • ASTON – v mobilnej skladovej aplikácie ASTON pribudla v evidencii Výdajky funkcia vyskladnenia, ako aj kontrola kredit limitu.

Pokladnica OBERON

  • FiskalPRO – pri doklade typu vrátenie tovaru (záporný doklad) bolo upravené zasielanie čísla platidla. Ak OBERON nezaslal číslo platidla pre hotovosť, fiškálne zariadenie na dennej uzávierke nesprávne uvádzalo zostatok hotovosti.
  • Fiscal UNI – do zoznamu podporovaných zariadení pribudlo nové zariadenie typu Fiškálny modul. Ide o softvérový fiškálny modul, ktorý nahrádza českú EET (ktorá bola od 01.01.2023 zrušená).

CRM

  • E-mailové notifikácie – notifikácie zasielané automaticky z modulu CRM boli upravené do formátu HTML (pôvodne len čistý text). Aby sa nová šablóna uplatnila, je potrebné existujúce nastavenia upraviť a použiť tlačidlo Nastaviť predvolené predlohy.

Čo je OBERON? 

Komplexný a moderný účtovný systém pre malé a stredne veľké firmy.

Na čom pracujú vývojári

Správca hesiel

Modul Plánovanie

Implementácia API rozhrania pre Tatra banku

e-Kasa PENELOPA

Fór-um pre používateľov

Platobný terminál ČSOB