UPOZORNENIE: Dňa 21. 6. 2024 (piatok) bude pre prerušenie dodávky elektriny tel. centrum podpory celodenne nedostupné. Viac informácií získate kliknutím na tento oznam.   

Recenzia – ZEBRA LP 2824 Plus – termotlačiareň na etikety

Posts_zebra_tlaciaren-etikety-thumbPodnikatelia sa na nás často obracajú s požiadavkou automatizovaného označovania tovaru. Z evidencie Príjemky alebo Skladové karty si viete vytlačiť etikety s čiarovým kódom tak, aby sa ste ho mohli spätne efektívne identifikovať čítačkou napr. pri Inventúre, Predaji na pokladnici alebo kvôli označeniu (cenovka, etiketa) v Sklade či v predajni.

V Exalogic sa nám dostala do rúk tlačiareň na etikety LP 2824 Plus od amerického výrobcu ZEBRA. Jedná sa o malú cenovo nenáročnú termotlačiareň (cena k 20.4.2016 – 259€ bez DPH u dodávateľa www.gigabit.in), ktorá zvládne cca 500 štítkov za deň. K tlači využíva technológiu Direct thermal (LP) – tlač na termocitlivý papier. Tlačiareň disponuje oddeľovačom podkladu od samolepky. Tlačiareň prešla naším testom, s OBERON-om pracuje bezproblémovo a môžeme ju naším zákazníkom odporučiť.

zebra_lp_2824_front

Zdroj: © Exalogic, s.r.o.

Posts_zebra_tlaciaren-etikety-logoHlavné parametre

  • rozlíšenie: 203 dpi (8 dot)

  • max. šírka etikety: 56 mm

  • rýchlosť tlačenia: max. 102 mm/sec

  • rozhranie: USB, RS232/Sériový port – LPT rozhranie

  • oddeľovač: áno (podklad od samolepky)

Kvalita tlače

Tlač na termocitlivý papier podobe kariet, lístkov alebo etikiet je z pohľadu čitateľnosti a kontrastu na veľmi dobrej úrovni. Tlačiareň dokáže tlačiť jednofarebnú t.j. čiernu grafiku v podobe textu, obrázkov (napr. logo) alebo čiarových kódov (1D, 2D čiarové kódy, napr. Datamatrix a QR Code).

zebra_lp_2824_etiketa

Zdroj: © Exalogic, s.r.o.

Náplne – typy, ceny a dostupnosť

Keďže sa jedná o termotlačiareň, nie je potrebné doplňovať žiadnu náplň v podobe atramentu alebo tonera. Jediné, čo treba dokupovať je termocitlivý papier v podobe čistých etikiet. Cena kotúča s čistými etiketami je približne 5€ bez DPH / 1000ks pri rozmere 50x50mm. Cena za etikety je rôzna, záleží na type a rozmere etikiet. Pri nákupe však netreba zabudnúť na to , aby boli etikety termocitlivé (niektoré eshopy používajú termín „termo“).

zebra_lp_2824_etiketa.jpg

Zdroj: © Exalogic, s.r.o.

Dizajn a ovládanie

Ovládanie LP 2824 Plus je veľmi jednoduché. Používateľ si s ňou hravo poradí a to už od samotného zapojenia, cez inštaláciu ovládača do PC až po tlač. V Exalogic sme tlačiareň testovali pod OS Window 7 a Windows 10.

zebra_lp_2824_design

Zdroj: © Exalogic, s.r.o.

Inštalácia ovládačov na týchto OS bola bezproblémová a rýchla (Windows 10 si ovládač dohľadal sám). Kvôli praktickému prevedeniu horného krytu vždy máte prehľad o množstve čistých etikiet vo vnútri.

Tlač etikiet v OBERON-e

Tlačiť etikety v účtovnom programe OBERON je možné v module Sklad v evidencii Príjemky a Skladové karty. Pre tlačiareň LP 2824 Plus na etikety sú to pre tieto dve evidencie tlačové výstupy:

  1. Cenovky (s čiarovým kódom) – rolka štítkov

  2. Etikety (s čiarovým kódom) – rolka štítkov

zebra_lp_2824_oberon_tlac

Zdroj: OBERON – Agenda firmy

Etikety je možné tlačiť k Príjemke, vtedy sa pri príjme tovaru dajú automaticky vytlačiť štítky v počte podľa položiek a množstiev uvedených v tejto príjemke.

Prispôsobte si etiketu podľa svojich predstáv

Uvedené dva tlačové výstupy sú štandardnou súčasťou OBERON-u. To čo bude na štítku vytlačené, je jednoducho možné upravovať a meniť. Ak si želáte na etiketu tlačiť ešte niečo iné, napríklad logo alebo QR kód, resp. ľubovoľný text alebo databázové položky, tak na úpravu tlačového výstupu je možné použiť Editor tlačových výstupov – presný návod ako si upraviť etiketu v OBERON-e podľa svojich predstáv a potrieb nájdete v Pomocníkovi OBERON.

zebra_lp_2824_oberon_editor

Zdroj: OBERON – Agenda firmy

Čo je OBERON? 

Komplexný a moderný účtovný systém pre malé a stredne veľké firmy.

Na čom pracujú vývojári

Automatická úloha pre dochádzkové terminály

Modul Plánovanie

Implementácia API rozhrania pre Tatra banku

e-Kasa PENELOPA

Platobný terminál ČSOB