Beds24

Beds24 je jedným z manažérov rezervačných kanálov (Hotel Channel Manager) podporovaných v systéme OBERON.

Ubytovacie zariadenia (hotely, apartmánové domy, penzióny, chaty, turistické ubytovne atď.) štandardne ponúkajú a predávajú svoje ubytovacie služby na viacerých miestach (kanáloch) – od vlastnej webovej stránky, cez webové stránky cestovných kancelárií až po provízne rezervačné portály ubytovania typu Booking.com.

Úlohou recepčného v takom prípade je okrem iného aj sledovanie a aktualizovanie obsadenosti (evidovaných rezervácií a zaevidovaných ubytovaní) na všetkých týchto miestach. Ak sa napr. hosť ubytuje priamo „z ulice“ alebo si vytvorí rezerváciu na webovej stránke hotela, prípadne už vytvorenú rezerváciu zruší, recepčný musí aktualizovať počet voľných izieb na všetkých rezervačných platformách, ktoré ubytovacie zariadenie využíva.

Ak vám to pripomína vašu každodennú rutinu a neustále manuálne aktualizovanie záznamov je pre vás doslova nočnou morou, práve pre vás je určený manažér rezervačných kanálov.

Hotel Channel Manager

Manažér rezervačných kanálov je softvérový nástroj, resp. komunikačné rozhranie (interface), ktorý umožňuje automaticky sledovať obsadenosť na všetkých rezervačných platformách súčasne. Zabezpečuje totiž on-line prepojenie medzi modulom Hotelová recepcia systému OBERON, rezervačným formulárom na vašej webovej stránke a ďalšími rezervačnými platformami, ktoré využívate, predovšetkým províznymi rezervačnými portálmi ubytovania (Booking.com, HRS.com, Hotel.cz, Hotel.de, Hotele.pl, Expedia.com, HotelClub.com, BookYourHotel.org atď.).


On-line prepojenie

On-line prepojenie spočíva v automatickom odosielaní obsadenosti a v prijímaní rezervácií ubytovania. Umožňuje tak automaticky aktualizovať tieto údaje na viacerých rezervačných platformách súčasne. V praxi to znamená, že ak si napr. niekto rezervuje izbu vo vašom ubytovacom zariadení prostredníctvom Booking.com, Beds24 zabezpečí, že sa táto rezervácia automaticky zapíše aj do knihy rezervácií a zobrazí sa v grafickom prehľade izieb v OBERON-e. Podobne, ak recepčná zaeviduje nové ubytovanie v OBERON-e, Beds24 zabezpečí, že sa táto obsadenosť prenesie aj do všetkých ostatných rezervačných platforiem a potenciálny hosť si už nebude môcť danú izbu zarezervovať.

Ďalšie služby

Okrem uvedeného manažér rezervačných kanálov často poskytuje aj ďalšie služby, ako je práca s rozšírenou cenotvorbou (rôzne akcie, first moment, last minute), prepojenie s porovnávačmi cien typu Trivago atď.

Implementácia Beds24

Na zriadenie služby na strane Beds24 je potrebné odoslať formulár z webovej stránky www.beds24.com/bookus. Na komunikáciu medzi systémom OBERON a Beds24 je potrebné nastaviť automatickú úlohu s názvom Manažér rezervačných kanálov Beds24.

Implementáciu Beds24 zvládne len skúsený používateľ, hoci nejde priamo o technicky náročné nastavenia. Je potrebná orientácia v jednotlivých webových rozhraniach (napr. Booking.com a Beds24), ktoré sú v anglickom, resp. nemeckom jazyku. K implementácii sú podrobne spracované príslušné témy Pomocníka, podľa ktorých už mnohí používatelia zvládli implementáciu vo vlastnej réžii.

Firma EXALOGIC ponúka spoplatnenú pomoc s implementáciou Beds24 spravidla formou vzdialenej pomoci. Viac informácií o službe získate v téme Pomoc s implementáciou Beds24.com.

Podpora a cena

Na strane OBERON-u je funkcia prepojenia s Beds24 bezplatná. Na strane Beds24 je používanie služby spoplatnené, pričom prvý mesiac ho možno používať zadarmo (k dispozícii je 30-dňová skúšobná lehota). Na výpočet ceny je priamo na webovej stránke www.beds24.com/pricing k dispozícii cenová kalkulačka. Cena závisí od počtu izieb, počtu typov izieb a počtu rezervačných portálov. Po registrácii je službu možné okamžite začať využívať. Platba sa eviduje vo forme kreditu, z ktorého sa každý mesiac odpočíta príslušná čiastka (v závislosti od aktuálne používaných služieb v danom mesiaci).

Po implementácii Beds24 firma EXALOGIC poskytuje základnú pomoc a podporu pri technických problémoch súvisiacich so systémom OBERON, ktorá je štandardne zahrnutá v cene licencie.

Bonus - rezervačný formulár Beds24.com

Bonusom k používaniu manažéra rezervačných kanálov Beds24 je možnosť BEZPLATNE (v rámci ceny licencie Beds24) umiestniť na webovej stránke ubytovacieho zariadenia rezervačný formulár (web booking engine, smart booking engine, on-line booking system atď.). Viac informácií o formulári získate na stránke Rezervačný formulár Beds24.

Informácie o cenách platné k 01/2024

Beds24 GmbH
Davoser Str. 1 g
14199 Berlín
Nemecko

Kontaktný formulár: www.beds24.com/bookus
Web: www.beds24.com

Ukážky obrazoviek a rezervačného formulára Beds24